10 Comments
User's avatar
Radu's avatar

Liviu, baiete,

Sunt un abonat anual al tau, din cacatul de tara numita Canada. Incredibil prin ce treci! Tara in care traiesti, este plina de aspide si mirmidoni, de impudoare si filistini. Cu toate filipicele tale - scrise sau vorbite (la Gusa) - cu care sunt totalmente de acord, nu cred ca plaiul mioritic mai poate fi schimbat. Ar fi necesara o tabula rasa ...

Esti un absolut talent, intelectual si artistic; gaseste-ti un azil mai bun decat substacul. Te voi urmari si la anul.

Tin'te tare ca esti bun! Sanatate tie si frumoasei tale familii!

Radu Timis.

Andrei P's avatar

Salut, deși nu sunt de acord mereu cu ce scrii(și nici nu trebuie), reprezinți unul din puținii jurnalisti independenți de la noi, ești o gură de oxigen în peisajul sulfuros numit 'presa'.

Iar când încearcă să te oprească e cel mai bun semn.

De aceea am ales să te susțin cu un abonament pe un an.

Ps. Cum fac să primesc și cărțile tale ?

Mersi

Liviu Alexa's avatar

multumesc pentru sustinere

Liviu Alexa's avatar

salutare. te rog trimite pe liviu@ncn.ro datele tale pe tru cargus inclusiv mobilul

Mihaela Raza's avatar

Măi OMULE talentat intr-ale scrisului și picturii, cu toate încercările tale, cel mai important lucru este să îți păstrezi Sufletul curat și să rămâi OM.

Ți-am mai spus că nu sînt întotdeauna de acord cu ce scrii, dar e firesc asta.

Așa că rămân susținatoarea ta și pentru scris, dar și pentru că unele dintre picturile tale mi-au plăcut foarte mult.

Keep walking in light!

Liviu Alexa's avatar

tare multumesc

Tatiana Bratescu's avatar

Vă susțin. După ce vă organizați cum trebuie, să continuați lupta cu neoamenii.

Cred ca pozele cu preoții au fost cele care au provocat suspendarea. Sigur, strânse și atașate la plângerea făcută. Probabil că, sexul pe față nu este recomandat pe această platformă.

Ovidiu Slimac's avatar

Ț-am mai zîs : Fii tare ca o stâncă nu uita că ești româncă !

:))